Mechanický pomeranč

9. listopadu 2008 v 13:18 | Accuracy |  Týden
Možná si někteří z vás vzpomenou na děsnou kravinu, kterou před několika měsíci, možná i lety, vysílala televizní stanice ČT2. Jmenovala se Mechanický pomeranč a kdo by čekal dokument o mechanickém získávání šťávy z citrusového ovoce, asi by se hodně divil.

Děj tohoto trileru začíná v Mléčném baru, kde parta pubertálních úchyláčků v bílých převlecích popíjí mlíko a aby se něco dělo, tak se jen tak pohádají. Pak z nudy zmlátí opilce u silnice a přepadnou jinou bandu, která se zrovna snažila znásilnit dívku. Pak jedou Domů. Ne domů jako tam, kde bydlíte, ale do vesnice/ulice s názvem Home (Domov). Mládenci se rozhodnou zastavit u prazvláštního domu, jehož interiér se podobá pokoji mimozemšťanů, kde zaklepou na dveře a pod záminkou, že potřebují pomoc, se dostanou dovnitř. Zmlátí majitele domu tak, že od té doby jezdí na vozíku, a jeho mladou ženu v červené kombinéze znásilní. Proč to všechno udělali, se během celého filmu nedozvíte. Pak vůdce povedené pubertální party jde domů. Skutečně domů, kde žije i jeho matka a otec.
Následující ráno se mladík probere a jde do koupelny, kde na něj čeká nějaký maník v kvádru. Konečně se dozvídáte něco ze soukromí hlavní postavy. Jedná se o člověka zřejmě hodně nevyrovnaného, který odmítá chodit do školy a už má jakousi kriminální zkušenost. A zřejmě se jedná o homosexuála, protože to, jak se tulí k chlápkovi v kvádru, přičemž náš mládenec má jenom trenýrky, rozhodně o něčem vypovídá.
Ovšem, později se násilnické chování mladíkovi vymstí, jeho banda se proti němu spikne a on se dostává do polepšovny. Jeho doktoři se na něm rozhodli vyzkoušet novou metodu léčení poruch chování, kapou mu do očí zvlhčovací látky a nutí ho dívat se na násilné filmy. Světe div se, zabere to. Z drsného a nevychovaného spratka se stává klučina se svatozáří neschopný nikomu ublížit. Jeho bývalí přátelé ho zmlátí a on se dostává k muži na vozíku, kterému kdysi znásilnil manželku.
Muž na vozíku brzy pozná, koho si vzal pod svá ochranná křídla, protože mladík neopatrně zabrouká stejnou melodii, jakou si prozpěvoval uběhem mlácení a znásilňování jeho manželky.
Samozřejmě že se podle toho zachová a mladík, neschopný jakékoliv sebeobrany, se stává obětí pokusných léčitelských praktik. Nakonec lékařům nezbyde nic jiného, než "přeškolit" neškodného blbečka zpět na násilnického burana.

Jako...větší blbost jsem neviděla. Fakt ne. Jestli se to někomu líbilo, tak se mu omlouvám, ale mě to přišlo absolutně dementní. A ty jejich obleky! Vůbec nevysvětlili, proč se ti maníci chovali jako neandrtálci. Já to asi moc nepochopila, ale ono to podle mýho názoru ani pochopit nešlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama