Story 3/3

5. listopadu 2008 v 17:30 | Accuracy |  Příběhy CSI 3


Sofia, Nick a Greg zatím prohledávali své místo činu. Jonesovo auto už měli odvezené do skladu důkazů s tím, že si ho prohlédnou, až se vrátí na stanici. Jones seděl za mřížemi, nebyl ve vězení, jen v předběžné cele přímo v budově kriminálky.
Dostat se sem byla docela fuška. Stáli dlouho v koloně, navíc místo činu nebylo zrovna nejblíž. Měli štěstí, že nepršelo, ale i tak palčivé sluneční paprsky a hmyz poničili důkazy. Nick všechno pečlivě vyfotil a poslal Grega s dalším foťákem, ať jde za semafory a pak se pomalu vrací zpět. Měl u toho sbírat vše podezřelé a fotit i to nepodezřelé. Chtěl si být jistý, že Greg nepřehlédne něco důležitého. Sofia neměla moc co dělat, nebyli svědci ani zatím nepotřebovala zařizovat na něco povolení. Tak aspoň podávala v bílých gumových rukavicích Nickovi pomůcky, které zrovna potřeboval. Odebral vzorky krve, každý z jiného místa šmouhy, pak se narovnal a rozhlédl se po poušti. Široko daleko žádné auto. Buď se už dostala na ústředí Sofiina žádost o odklonění provozu nebo tu prostě auta nejezdí. Najednou přeskočilo na semaforu světlo na červenou a napříč silnicí projel vlak. Aha, takže ta druhá teorie je správná. Zákaz vjezdu by se vztahoval i na vlaky. Za chvíli k Nickovi doběhl Greg.
"Poslouchej, před semaforem je silná brzdná dráha. A pak je další, těsně za obětí. A tady ta, přes tu oběť je třetí." Gregovy oči svítily, jakoby právě objevil Ameriku.
"Klid, nejanči. Co to podle tebe znamená?" snažil se ho donutit Nick k přemýšlení.
"Jones jel, zastavil na červenou, tak, jak vypověděl. Pak se znovu rozjel, zastavil těsně před obětí, rozmyslel si to a přejel ji. Rozjížděl se rychle, takže kola zanechala vzorek podobný brzdné čáře. Jenže," oči mu pohasly, "to nevysvětluje, proč ji zabil ani fakt, že vzdálenost prvních čar od sebe je 1,3 metru, druhých 1,22 metru a těch posledních znovu 1,3metru," dodal Greg úplně tiše a zkrotle.
Sofia se pousmála. Moc se jí líbilo Gregovo nadšení i způsob uvažování. Nick její sympatie nesdílel.
"Ano," dodal kousavě, "ty auta totiž byla dvě. Napřed jel Jones. Laguna má rozchod kol 1,3 metru. Zastavil na červenou. Podruhé brzdil před obětí, ale neubrzdil. První a poslední brzdná dráha je z jeho auta. Pak oběť zmizela. Nikam neodešla, nejsou tu žádné stopy. Taky ji mohl Jones odvézt ve svém autě, aby ji někde uklidil. My bychom mu nedokázali, že oběť zemřela, měl by menší trest. Jeho auto jsme ještě neprohledali, takže to nemůžeme vyloučit. Ty prostřední čáry s rozchodem kol 1,22 metru budou od někoho, kdo jel později. Jsou kratší, řidič nejel rychle, měl čas si všimnout skvrny na silnici. Asi se šel podívat, co tu je. Víc z toho nevyčteme. Musíme zpátky na stanici."

"Warricku, když jsme vešli, byla puštěná televize?"
Sařina otázka Warricka zaskočila: " Ne, tedy myslím, že ne."
"Já taky. Ale Sackett vypověděl, že televize byla puštěná, když vešel do bytu."
"Měli bychom se vrátit a zkusit sejmout otisky z ovladače."
"Fajn. Podle toho, co Sackett řekl, to vypadá, že ukradli 15 000 euro a obraz za 60 000 dolarů. Co ta váza?"
"Pachatel ji pravděpodobně rozbil při útěku. Už jsi mluvila s Lexií?"
"Ne. Tak já za ní půjdu a ty můžeš jet do toho bytu pro otisky."
"OK," řekl Warrick a odešel pro klíče od auta.

Cath šla koupit něco na pití. Když se vrátila, pustila počítač, aby se mrkla na mail od Gila, když vtom k ní přiběhl Greg.
"Cath, Sofia našla v seznamu z nemocnice ženu, která odpovídá popisu od Jonese. To bude ta žena, kterou přejel."
"Aha, a proč s tím jdeš za mnou?" nechápala Catherine.
"Do té nemocnice ji odvezla Sara. Sara Sidle."
V Cath hrklo. Do čeho se zase naše Sara zapletla? To může být problém velkých rozměrů...
"V kolik byla ta žena odvezena do nemocnice?"
"Ve 20:15. To už byla naše Sara podle pracovní doby tady. Ale jiná Sara Sidle v celý Nevadě nežije. Navíc si ji sestra pamatuje. Prý měřila asi 170 cm, měla hnědé oči a tmavé vlasy. Byla hodně mladá."
"Ta zraněná žena, jak je na tom?" zeptala se Cath v naději, že dost dobře, aby přežila, ale dost špatně, aby to celé stihli zamést pod koberec, než se začne soudit.
"Momentálně je na JIP, má zakázané návštěvy a její zdravotní stav nedovoluje výslech. Nehodu by měla přežít bez následků. Totožnost neznámá."
Cath udivilo, jak samozřejmě přestal Greg uvažovat nad tím, že by to mohl být úmysl, když byla do případu zapletená jeho kamarádka. Ale musela si přiznat, že Sara se jí jako viník taky nezdá.
"Ví o tom Sara?"
"Ne, my...nevíme, jak jí to máme říct. A večer, kdy byla do nemocnice přijata oběť z našeho případu, nikdo Saru neviděl. Kdyby neměla spoždění, nejspíš by ji někdo zahlídl. Nebo by ji natočily kamery."
"Hm... Dík."
Cath vytiskla mail od Gila, aby si ho potom mohla v klidu přečíst, a vydala se za Sarou.

"Lexie, co pro mě máš?" zeptala se Sara. Už si tak nějak zvykla Lexii nezdravit. Ta jí podala výsledky.
Hm, pomyslela si Sara, ty toho skutečně moc nenamluvíš.
Zadívala se do papírů. Voda přede dveřmi byla jen čistá H2O s několika minerály a organickými zbytky růže. Slizká tekutina z konferenčního stolku obsahuje také vodu, dále minerály a nadrcené kousky masa a mořských řas. Krmivo do akvárka, které se rozmočilo ve vodě. Na zemi u koberce byla krev, která svým složením a DNA odpovídá krvi pana Sacketta. To stejně věděli. Na stěně, kde pravděpodobně visel obraz, byly šmouhy podobného složení jako tekutina ze stolku, stejně jako na drátě, který Sara našla u skříně, a kterým byla zřejmě skříň odemčena. U prosklené vitríny se šperky bylo čisto. Pachatel věděl, že vitrína má alarm, proto se jí vyhnul. Znal to tam. Zatím vše ukazuje na jednu ze Sackettových milenek, zřejmě Jenifer Bilemos.
"Saro," ozval se Jim, "sestavil jsem seznam Sackettových milenek. Prošel jsem si je a s žádnou neměl konflikt, kromě Bilemosové. Měli bychom si s ní promluvit."
Dorazil k nim Warrick s otisky z ovladače a vypínače na televizi.
"Žádná shoda v AFISu, zkoušel jsem rozšířené hledání a vyjelo mi to Egmonta Dysreye. Je to saniťák, asi televizi vypnul, aby nerušila ostatní při kříšení Sacketta. Teď ho vyslýchají, ale nejspíš tuto verzi potvrdí."
"Saro," ozval se třetí hlas.
"To je zájem o mou osobu," řekla oslovená s úsměvem a podívala se na Cath. Ta jí úsměv neoplatila a velice vážně jí řekla:
"Poj'd, musíme si promluvit."
Dala Brassovi vytištěný mail od Gila, který ještě sama nečetla, aby ho přečetl ostatním, a se Sarou odešly ke Cath do kanceláře,
"Saro, promiň mi ty dotazy, co ti budu dávat, ale musí to být. Přišla jsi dnes večer včas do práce?"
Sara jí věnovala vykulený pohled a odpověděla:
"Ne, měla jsem jeden telefonát, který jsem musela vyřídit. Zdržela jsem se tak deset minut."
"víš, na čem dělají Nick, Greg a Sofia?"
"Jo, nějaká přejetá žena, která zmizela."
"Ta žena se objevila. V nemocnici. A prý ji tam přivezla ve 20:15 nějaká Sara Sidle. Její popis odpovídá tvému a ..."
Cath chtěla pokračovat, ale uvědomila si, že ji Sara nevnímá.
Ozvalo se zaťukání na dveře. To určitě bude Lexie, ta jediná vždycky čeká na vyzvání, že může vstoupit. Cath jí řekla "Dále," a vešla skutečně Lexie. Papír s analýzou krve nepodala Cath, jak by se dalo čekat, ale položila jej před Saru a pak stejně tiše odešla.
Sara otevřela složku, zadívala se na rozbor a promluvila:
"Ta krev na silnici z Nickova případu se shoduje s krví ženy v nemocnici. Je tam i trochu krve od jiného dárce. Má 7 alel společných se mnou a je ženská."
"Tvoje matka?" vykulila oči Cath.
Sara se jen pousmála. "Ne. Dcera. Má tmavé vlasy i oči, snědou pleť, měří 171 cm, je štíhlá a je jí 17 let."
Cath na Saru nedůvěřivě hleděla, ale pomalu jí začalo docházet, že si z ní nedělá srandu.
"A jmenuje se," doplnila za ni, "Sara Sidle po matce."
(Já plně uznávám, že Jorja/Sara je mnohem hezčí, ale kdybyste viděli tuto dívku se pohybovat, uznali byste, že je v ní jakési kouzlo. Herečka se jmenuje Rebecka Hemse a hrála např. ve filmu Duch jezera. Pochází ze Švédska a hraje hlavně v divadle.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama